11 Aralık 2014 Perşembe

SorgulamaHayatınızda kaç sefer " hayatımdaki her şey mükemmel" dediniz? Eğer bunu sıkça söylüyor ya da her şeye rağmen böyle söylemeyi tercih ediyorsanız gerçekten şanslısınız ve takdir edilmeye layıksınız.

"Hiç birşey dört dörtlük değildir" derler. Yaşayarak tecrübe edinilmiştir ki; gerçekten de öyle. Bunu bilerek hayatı karşılamak, zorluklarına göğüs germek, sürprizlerine şükretmek gerekiyor.

Bulunduğunuz şartlar sizi memnun etmiyorsa yapılacak ilk ve en doğru adım, mutlu olduğunuz diğer etkenlerin hatırına, memnun olmadığınız şartları iyileştirmeye çalışarak konumunuzu korumak olmalı. Bu çabalar sonrasında ele avuca elle tutulur bir değer geçmiyorsa mızmızlanmaktansa orayı/kişiyi/işi/olayı yıpranmadan ve yıpratmadan terk etmekte fayda var.

Peki ya hayatınızı yeniden dizayn ettiğiniz ortam/kişi/iş/olay sizi geride bıraktığınız hayatınızdaki mutsuzluklarınıza göre mutlu ediyor ancak artık eski mutluluklarınızı bulamıyor iseniz; ya o vakit ne yapmalı?

Hayat bir seçimden ibarettir; bir şeyin artısı var ise eksisi muhakkak olacaktır deyip kabul etmek mi gerekir; yoksa artılarla dolu olan, ama var olduğu da belirsiz olan seçeneği aramak mı gerekir yılmadan?

Bunun kararını verebilecek fırsatların oluşmasını diliyorum, sorguluyorum..


Hiç yorum yok: